انواع کانتینر

کانتینر ها (معادل فارسی: بارکُنج) انواع متعددی دارند و امروزه در صنعت، تجارت و حتی سکونت، بسیار کاربردی هستند. با توجه به این­ که انواع کانتینر از متریال ­های مقاومی ساخته می شوند. می توان در بسیاری از موارد از آن ها استفاده کرد. همچنین می­ توان از آن ها به صورت ثابت یا متحرک (سوار بر خودرو) بهره­ وری نمود.

 

کانتینر چیست؟

کانتینرها (معادل فارسی: بارکُنج) انواع متعددی دارند. و امروزه در صنعت، تجارت و حتی سکونت، بسیار کاربردی هستند. با توجه به این­ که انواع کانتینر از متریال ­های مقاومی ساخته می شوند، می توان در بسیاری از موارد از آن ها استفاده کرد. همچنین می­ توان از آن ها به صورت ثابت یا متحرک (سوار بر خودرو) بهره­ وری نمود.

کانتینر مستعمل چیست؟” همه ­ی انواع کانتینر به علاوه­ ی کانتینرهای قابل سکونت که در ادامه به آن­ها خواهیم پرداخت، چنانچه به صورت مستعمل و دست دوم تهیه شوند، بسیار مقرون به صرفه خواهند بود.کانتینر مسکونی چیست؟” یکی دیگر از انواع کانتینر که خرید و فروش آن در روزگار حاضر رونق دارد، کانتینر مسکونی است.

انواع کانتینر مسکونی با ابعاد و ویژگی های گوناگون عرضه می شوند و حکم خانه های پیش ساخته با وزنی به مراتب سبک تر را دارند. کانکس ویلایی چیست؟ عوامل بسیاری در تعیین قیمت انواع کانتینر موثر هستند. با خواندن این مطلب و آگاهی ای که از وجود انواع کانتینر مستعمل یافتیم، قابل حدس است که از مهم ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت و صرفه جویی در آن، استفاده از کانتینر دست دوم و کارکرده است.

از موارد مهم دیگر مؤثر بر قیمت انواع کانتینر، ابعادی است که کانتینر در آن تولید شده است. همچنین متریال به کار رفته در تولید انواع کانتینر (نوع فلز و مرغوبیت آن)، ساختار و نوع کانتینر (یخچال دار، حرارتی، عایق بندی شده، و بسیاری موارد دیگر…) همه در تعیین قیمت انواع کانتینر مؤثر و تعیین کننده هستند.

ویژگی انواع کانتینر

تعدد و تنوعی که در کانتینرها و کارایی ­های آن­ها وجود دارد. هم چنین امکان ثابت یا متحرک بودن آن ها، سبب شده است که در بسیاری از صنایع و حِرَف، نقل و انتقالات بازرگانی عظیم و حتی برای سکونت از آن ها استفاده شود. فهرست انواع کانتینر با نام های متعدد و گوناگونی وجود دارد که نزد تولیدکنندگان و مشتریان مطرح است.

از جمله می توان به کانتینرهای یخچال ­دار، مخصوص کالای خشک، عایق بندی شده، حرارتی، روباز، پهلوباز، رو و پهلوباز، مخصوص حمل گاز فشرده، دارای مخزن، دارای تهویه، تاشو و غیره اشاره کرد که هر یک ویژگی­های خاص خود را دارند و برای مقاصد گوناگون طراحی شده­اند. اما آنچه در اینجا قصد داریم به آن بپردازیم، تقسیم ­بندی دیگری از انواع کانتینر است که بسیار مورد تقاضاست. خواهیم دید این انواع کدام­اند و به چه علت پرتقاضا هستند انواع کانکس.

کانتینر مستعمل چیست؟

همه ­ی انواع کانتینر که در بالا برشمردیم به علاوه­ ی کانتینرهای قابل سکونت که در ادامه به آن­ها خواهیم پرداخت، چنانچه به صورت مستعمل و دست دوم تهیه شوند. بسیار مقرون به صرفه خواهند بود.

امتیازات کانتینر مستعمل و کارکرده:

 • قیمت بسیار پایین ­تر کانتینر دست دوم نسبت به نوع آکبند امتیاز قابل توجهی است. که افراد را برای کاهش هزینه ­ها به خرید راغب می­ کند. در شرایط اقتصادی فعلی همه به دنبال آنند که تا حد امکان، هزینه ­های جانبی کسب و کار مثل حمل و نقل و یا ذخیره سازی و انبار را کاهش دهند. و سرمایه­ ی خود را در حوزه­ های ضروری ­تر و سودآورتر به کار گیرند. به همین دلیل انواع کانتینر دست دوم مشتریان بسیاری دارد.
 • مزیت دیگری که برای کانتینر مستعمل برشمرده می­ شود، آب ­بندی است. انواع کانتینر دست دوم و کارکرده معمولا از قبل آب ­بندی شده­اند. این دلیل نیز بسیاری از مشتریان و مصرف کنندگان را به سمت خرید کانتینر مستعمل سوق می دهد.

کانتینر مسکونی

یکی دیگر از انواع کانتینر که خرید و فروش آن در روزگار حاضر رونق دارد، کانتینر مسکونی است. انواع کانتینر مسکونی با ابعاد و ویژگی های گوناگون عرضه می شوند و حکم خانه های پیش ساخته با وزنی به مراتب سبک تر را دارند.

نکته ی مهم که باید ذکر شود این است که کانتینر مسکونی معمولا نوعی از کانتینر مستعمل است که به دلایلی تغییر کاربری داده می شود. اکثر مواقع پس از اتمام اعتبار برگ سبز کانتینرهای تولید شده، می توان با ایجاد برخی تغییرات در ساختار آن ها، و دکور کردن فضای داخلی شان، آن ها را تبدیل به فضاهایی مناسب برای سکونت کرد.

در کشورهای اروپایی و آمریکایی استفاده از انواع کانتینر برای سکونت بسیار رایج شده و هوادارانی با آمار رو به افزایش دارد. در کشور ما با فرهنگ اصیل ایرانی، اساسا در خصوص منزل و محل سکونت – خصوصا برای خانواده – قواعدی وجود دارد. که شاید امکان پذیرش کانتینر به عنوان محل زندگی دائمی را کم کند. با این حال، استفاده از کانتینر مسکونی برای استفاده به عنوان فروشگاه، کارگاه و نیز کاربرد در منازل ویلایی که اسکان در آن ها موقت است، در کشور ما نیز رواج یافته است.

کانتینر ویلایی

کانتینر ویلایی نیز از جمله انواع کانتینر مسکونی است. برای استفاده از کانتینر ویلایی ابتدا ابعاد کانتینر با توجه به مساحت و فضای موجود که قرار است. کانتینر در آن قرار گیرد، تعیین می شوند. موقعیت ملک و فضا نیز باید به درستی بررسی شوند. که مانعی بر سر راه حمل کانتینر به داخل محوطه وجود نداشته باشد. تعداد و ابعاد کانتینر ویلایی را می توان بسته به سلیقه و نیاز از پیش تعیین کرد.

انواع کانتینرهای 20 فوت و 40 فوت – که در ادامه آن ها را توضیح خواهیم داد. برای انواع کاربردها از جمله مسکونی و ویلایی نیز قابل استفاده هستند. که بنابر فضایی که در اختیار دارید. و نیاز و سلیقه ی خاص خودتان در طراحی ویلای دلخواه می توانید تهیه کنید.

پس از آن که محل قرارگیری کانتینر ویلایی به ظور دقیق تعیین شد. و نقشه ها و طرح های سازه ی ویلایی نیز دقیق و کامل ترسیم شدند. می توانید با مراجعه به تولیدکنندگان کانتینر ویلایی تعداد و ابعاد مناسب را سفارش دهید.

کانتینرهای 20 فوت و 40 فوت

ابعاد دقیقی برای کانتینرهای 20 و 40 فوت در نظر گرفته شده که اندازه ی استاندارد آن ها دانسته می شود. ابعادکانتینر 20 فوت از این قرار است:

 • طول داخلی: 9/5 متر
 • عرض داخلی: 33/2 متر
 • ارتفاع داخلی: 39/2 متر
 • گنجایش فضای داخل: 2/33 متر مکعب
 • حداکثر ظرفیت بار: 21770 کیلوگرم

ابعاد کانتینر 40 فوت

 • طول داخلی: 03/12 متر
 • عرض داخلی: 34/2 متر
 • ارتفاع داخلی: 39/2 متر
 • گنجایش فضای داخل: 7/67 متر مکعب
 • حداکثر ظرفیت بار: 26780 کیلوگرم

چنان که می بینیم تفاوت کانتینرهای 20 و 40 فوت بیشتر در طول و گنجایش فضای داخلی آن هاست که در مورد 40 فوت، دو برابر 20 فوت است. اما وزن باری که هر یک تحمل می کنند تا این حد اختلاف ندارد.

البته انواع کانتینر یخچال دار هم در مدل های 20 فوت و هم در مدل های 40 فوت ابعاد تا حدودی متفاوت دارد. همچنین مدل های 40 فوت high Cube و 40 فوت یخچال دار high Cube، از نظر ابعاد با آنچه در بالا ذکر شد تفاوت دارند.

قیمت انواع کانتینر

عوامل بسیاری در تعیین قیمت کانتینر موثر هستند. با خواندن این مطلب و آگاهی ای که از وجود انواع کانتینر مستعمل یافتیم، قابل حدس است که از مهم ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت و صرفه جویی در آن، استفاده از کانتینر دست دوم و کارکرده است کانتینر در قزوین.

از موارد مهم دیگر مؤثر بر قیمت کانتینر، ابعادی است که کانتینر در آن تولید شده است. همچنین متریال به کار رفته در تولید انواع کانتینر (نوع فلز و مرغوبیت آن)، ساختار و نوع کانتینر (یخچال دار، حرارتی، عایق بندی شده، و بسیاری موارد دیگر…) همه در تعیین قیمت انواع کانتینر مؤثر و تعیین کننده هستند.

گروه صنعتی کانتین سیتی با بهره گیری از دانش روز همراه با کادری توانا و با سال ها تجربه در حوزه ی خرید، فروش و اجاره ی انواع کانتینر با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت آماده ی ارائه ی خدمات به شما مشتریان گرامی است. برای آگاهی از مشخصات انواع کانتینر متناسب با نیاز خود با مشاوران متخصص ما در ارتباط باشید.

 

b2n

rizy