خانه کانکسی

کانکس ها کارکردهای گوناگونی دارند. بسیاری از آن ها در تجارت و صنعت و برای مقاصد حمل و نقل یا انبار و ذخیره سازی استفاده می شوند. اما کارکردهای دیگری نیز به ویژه در سال های اخیر برای آن ها پیدا شده است و آن سکونت است. در این مطلب به یکی از جالب ترین موارد در این حوزه، یعنی خانه کانکسی و ویژگی های آن می پردازیم. با کانتین سیتی همراه باشید.

خانه کانکسی

خانه کانکسی چیست؟

در برخی موارد خانه کانکسی، عبارت از یک کانکس تولید شده ی آکبند است که برای مکان هایی که نیاز به اسکان در آن است اما امکان ساخت و ساز وجود ندارد یا به هر دلیلی نمی توان هزینه و زمان زیادی برای ساخت یک واحد مسکونی گذاشت، مورد استفاده قرار می گیرد.

در حقیقت خانه کانکسی نوعی خانه پیش ساخته محسوب می شود که نسبت به نمونه های دیگر کم هزینه تر است و با آسانی بیشتری نیز می توان آن را حمل و جا به جا کرد. قیمت خانه های کانکسی به چه صورت است؟ قیمت کانکس مسکونی با هر کیفیتی که باشد، نسبت به مجموع مصالحی که برای ساخت اتاقکی در همان ابعاد به کار می رود، و حتی از بسیاری از مدل های پیش ساخته مناسب تر و مقرون به صرفه تر است.

ساختار خانه کانکسی به چه صورت است؟ انواع کانکس و خانه کانکسی در درجه اول نیازمند اسکلت بندی است. برای ساخت اسکلت نیاز به طرح و ترسیم نقشه ی دقیق است. برای آن که اسکلت دچار زنگ زدگی نشود و سال های متمادی دوام و استحکام داشته باشد، از ضد زنگ استفاده می شود.

پس از ساخت اسکلت دیواره ها و روکش ها نصب می شود. جنس دیواره ها معمولا از pvc است و انواع گوناگونی چون روکش دار، چاپی و نوع معمولی دارند. معمولا نوع روکش دار به سبب داشتن کیفیت بهتر توصیه می شود. همچنین مدل های طرح دار برای خانه کانکسی از جهت زیبایی بسیارعالی هستند.

خانه کانکس ویلایی چیست؟

کاربری خانه کانکسی به عنوان ویلا بسیار رایج است. با توجه به این که اقامت در ویلا دائمی نیست و معمولا به ایامی کوتاه در سال محدود است، استقبال افراد از کانکس ویلایی به دلیل کم هزینه بودن آن نسبت به ویلای ساخته شده با مصالح سنگین روز به روز بیشتر می شود. تیم های متخصص و مجربی در این زمینه هستند. که بسیار ماهرانه در مدت زمانی کوتاهه ساخت کانکس ویلایی را به انجام می رسانند. و با طراحی های زیبای داخلی، فضای این نوع از خانه کانکسی را بسیار کاربردی و دلپذیر می کنند.

ویژگی کانکس های قابل سکونت

در برخی موارد خانه کانکسی، عبارت از یک کانکس تولید شده ی آکبند است. که برای مکان هایی که نیاز به اسکان در آن است. اما امکان ساخت و ساز وجود ندارد. یا به هر دلیلی نمی توان هزینه و زمان زیادی برای ساخت یک واحد مسکونی گذاشت، مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت خانه کانکسی نوعی خانه پیش ساخته محسوب می شود. که نسبت به نمونه های دیگر کم هزینه تر است و با آسانی بیشتری نیز می توان آن را حمل و جا به جا کرد. ناگفته نماند در برخی موارد نیز کانکس های کارکرده و مستعملی که در حوزه کاربردی اصلی شان از رده خارج شده اند، با اندکی ترمیم و تغییر قابل سکونت خواهند شد.

ویژگی کانکس های قابل سکونت

بیشتر بخوانیم :ساخت خانه با کانتینر

قیمت خانه کانکسی

قیمت کانکس مسکونی با هر کیفیتی که باشد. نسبت به مجموع مصالحی که برای ساخت اتاقکی در همان ابعاد به کار می رود. و حتی از بسیاری از مدل های پیش ساخته مناسب تر و مقرون به صرفه تر است.

مواردی در قیمت خانه کانکسی مؤثر است:

  • متریال: جنس کانکس ها معمولا از فولاد است. هرچه فولاد مرغوب تر باشد و استحکام و مقاومت بیشتری داشته باشد. هزینه ی آن بالاتر می رود. که البته ابدا ضرر اقتصادی محسوب نمی شود.
  • عایق بندی مناسب: کانکس خصوصا خانه کانکسی نیازمند حفاظت و پوششی خوب است. تا فضای داخل را تا حد امکان از تأثیرپذیری از وقایع بیرون مصون نگاه دارد بنابراین مهم است. که همه ی راه های نفوذ به آن جز درها و دریچه هایی که مطلوب هستند، پوشانده شوند.
  • ابعاد: انواع کانکس با ابعاد مختلف موجودند. رایج ترین این ابعاد 20 فوت و 40 فوت هستند. برای خانه کانکسی معمولا از ترکیب تعدادی از کانکس ها استفاده می شود. طبعا اندازه ی بزرگ تر، کارایی بیشتر دارد و گران تر است.

قیمت خانه کانکسی

ساختار خانه کانکسی

انواع کانکس و خانه کانکسی در درجه اول نیازمند اسکلت بندی است. برای ساخت اسکلت نیاز به طرح و ترسیم نقشه ی دقیق است. برای آن که اسکلت دچار زنگ زدگی نشود و سال های متمادی دوام و استحکام داشته باشد. از ضد زنگ استفاده می شود کانکس دوبلکس.

پس از ساخت اسکلت دیواره ها و روکش ها نصب می شود. جنس دیواره ها معمولا از pvc است و انواع گوناگونی چون روکش دار، چاپی و نوع معمولی دارند. معمولا نوع روکش دار به سبب داشتن کیفیت بهتر توصیه می شود. همچنین مدل های طرح دار برای خانه کانکسی از جهت زیبایی بسیارعالی هستند.

لازم است درزهایی که در محل اتصال سقف با دیواره ها هستند، عایق بندی شوند. این عایق بندی توسط حرارت انجام می شود. برای این عایق بندی روش هایی چون پلی استایرن، روش ترکیبی پلی استایرن با پشم سنگ یا فوم و استفاده از فوم پلی اورتان با روش تزریق وجود دارد. اهمیت عایق بندی این است که ساکنان در زمستان گرفتار سرما و در تابستان گرفتار گرما نشوند. و بتوان سطح متعادلی از دما را در فضای داخلی حفظ کرد.

طراحی و ساخت خانه کانکسی

طراحی و ساخت خانه کانکسی در قسمت داخلی نیز اهمیت خاص خود را دارد. در قسمت کف معمولا از ورق شادولین استفاده می شود تا کانکس از نظر استحکام تقویت شود. در برخی موارد نیز از پروفیل های سنگین استفاده می شود. سپس در روی این لایه های می توان از فرش سرامیک استفاده کرد. همچنین استفاده از کفپوش های pvc در خانه کانکسی رایج است. سیستم گرمایشی برای کانکس مسکونی معمولا در قسمت کف اجرا می شود.

تقسیم فضا و نمای داخلی کانکس نیز اهمیت فراوانی دارد. برای این کار استانداردهای خاصی را باید مدنظر قرار داد. تا هم زیبایی فضا حفظ شود و هم حداکثر کاربری از فضا صورت گیرد.

طراحی و ساخت خانه کانکسی

بیشتر بخوانیم :خرید کانکس

ابعاد خانه کانکسی دوبلکس

ساخت کانکس برای طرح های چندطبقه نیز امکانپذیر است. برای ساخت کانکس دوبلکس که به ویژه در محیط های ویلایی متقاضیان زیادی دارد، از طراحی اسکلت آغاز می شود.

ساخت اسکلت کانکس دوبلکس، باید در محل و توسط تیم متخصص و مجرب انجام شود. برای این کار باید نقشه سازه را از پیش آماده کرده باشید. برای تهیه نقشه نیز می توان از افراد کاردان در این حوزه کمک گرفت.

ابعاد خانه ی کانکسی دوبلکس باید با توجه به ابعاد فضای در اختیار انتخاب شود. همچنین باید به شیوه ای طراحی شود که طبقه ی پایین استحکام کافی را برای تحمل بار طبقه ی بالا داشته باشد. همچنین باید به ویژگی های جغرافیایی و اقلیمی برای انتخاب نوع سازه توجه کرد.

علت ساخت کانکس دوبلکس در محل، این است که همانند کانکس معمولی یک طبقه امکان نقل و انتقال برای آن وجود ندارد. زیرا هم سازه به فونداسیون اتصال می یابد و هم نیاز به اتصال طبقه ی دوم به طبقه ی اول است. این نوع اتصال هم به دلیل ارتفاع خانه کانکسی دوبلکس و آسیب پذیری بیشتر آن در باد و طوفان است.

ابعاد خانه کانکسی دوبلکس

خانه کانکس ویلایی

کاربری خانه کانکسی به عنوان ویلا بسیار رایج است. با توجه به این که اقامت در ویلا دائمی نیست و معمولا به ایامی کوتاه در سال محدود است، استقبال افراد از کانکس ویلایی به دلیل کم هزینه بودن آن نسبت به ویلای ساخته شده با مصالح سنگین روز به روز بیشتر می شود. تیم های متخصص و مجربی در این زمینه هستند که بسیار ماهرانه در مدت زمانی کوتاهه ساخت کانکس ویلایی را به انجام می رسانند. و با طراحی های زیبای داخلی، فضای این نوع از کانکس را بسیار کاربردی و دلپذیر می کنند کانکس دو طبقه.

نمونه هایی از طراحی های مدرن برای ساخت کانکس های ویلایی در جهان به کار می رود. و با توجه به تقاضاهای رو به افزایش، خلاقیت در ساخت این سازه ها نیز روز به روز بیشتر می شود.

تیم کانتین سیتی در زمینه ی فروش و اجاره انواع کانکس اعم از خانه کانکسی در خدمت مشتریان عزیز است. جهت دریافت مشاوره در خصوص نوع و ابعاد کانکس سفارشی خود می توانید از مشاوره کارشناسان مجرب ما بهره مند شوید.