ساخت خانه با کانتینر

کانتینرها جایگاه مهمی در اقتصاد جهان دارند. از سویی آنقدر مستحکم و جادارند که بتوان کالاهای بسیاری را به صورت امن در آن ها قرار داد و بتوان از آنها برای ساخت خانه با کانتینر استفاده کرد و از سوی دیگر در اندازه ای هستند که بتوان آن ها را بر کامیون ها نصب کرد و نیز وزنشان به صورتی است که می توان آن ها را به کمک جرثقیل بلند کرد و جا به جا نمود خانه کانکسی.

کاربرد کانتینرها از همه نظر عالی به نظر می رسید تا این که طی دهه ها با چالشی تازه مواجه شدیم و آن تعداد بالای کانتینرهای استفاده شده بود که نمی دانستیم باید با آن ها چه کنیم.

از سال 2000 برخی از معماران نوآور و خلاق فرصتی دیدند که هم سازگار با محیط زیست بود و هم فضای فراوانی برای استفاده مجدد از کانتینرهای مستعمل فراهم می آورد و آن ساخت خانه با کانتینر بود.

ساخت خانه با کانتینر

خانه های کانتینری چگونه است؟

در ساخت خانه با کانتینرها، ساختارهای بدست آمده می توانند کاملاً متنوع باشند. کانتینرهای حمل و نقل معمولاً در دو اندازه وجود دارند، یا 20 فوت در 8 فوت هستند (طول و عرض) یا 40 فوت در 8 فوت.نوع 20 فوت، می تواند 160 فوت مربع فضای زندگی باشد و نوع 40 فوت نیز دوبرابر این مقدار یعنی 320 فوت مربع را برای زندگی به ما می دهد.

 نحوه ساخت کانتینر مسکونی چگونه است؟

ساخت خانه با کانتینرها گاهی به صورت ساده و با استفاده از یک کانتینر و آماده سازی آن برای سکونت (مثلا قرار دادن در و پنجره و برخی دیواره ها و پارتیشن های داخلی برای تقسیم فضا انجام می شود.اما بسیاری از سازندگان یا مالکان برای این کار، دو یا تعدادی از آنها را با هم ترکیب می کنند. نحوه ساخت کانتینر مسکونی چگونه است؟ از آنجا که ساخت خانه با کانتینر امری نوآورانه و تازه است، ما را با چالش های خاص خود مواجه می کند.یکی از ضروری ترین نکات این است که برای این کار باید به قوانین و مقررات

ساخت و ساز در هر منطقه توجه کرد.فضایی که کانتینر در آن قرار می گیرد باید حتما تحت مالکیت شما باشد یا به هرطریق، اجازه ی استقرار و ساخت خانه با کانتینر را در آن داشته باشید..

آشنایی با خانه های کانتینری

در ساخت خانه با کانتینرها، ساختارهای بدست آمده می توانند کاملاً متنوع باشند. کانتینرهای حمل و نقل معمولاً در دو اندازه وجود دارند، یا 20 فوت در 8 فوت هستند (طول و عرض) یا 40 فوت در 8 فوت.

نوع 20 فوت، می تواند 160 فوت مربع فضای زندگی باشد و نوع 40 فوت نیز دوبرابر این مقدار یعنی 320 فوت مربع را برای زندگی به ما می دهد.

ارتفاع کانتینرها معمولا 5/8 فوت است البته برخی از آن ها یک فوت ارتفاع بیشتر دارد که با ضرب در طول و عرض در افزایش فوت مکعب خانه کانتینری مؤثر است.

البته سایر انواع و ابعاد نیز می توانند در ساخت خانه با کانتینرها کاربردهایی عالی داشته باشند خرید کانتینر سرویس بهداشتی.

فرض کنید یک کانتینر کوچک را می توانید به عنوان قسمت کانتینر سرویس بهداشتی در محوطه یا حمامی چسبیده به فضای خانه استفاده کنید یا می توانید ابعاد متفاوتی از کانتینرها را به عنوان آشپزخانه و اتاق های خواب، کار یا مطالعه به کار ببرید.

ساخت خانه با کانتینر

نحوه ساخت خانه با کانتینر

ساخت خانه با کانتینرها گاهی به صورت ساده و با استفاده از یک کانتینر و آماده سازی آن برای سکونت (مثلا قرار دادن در و پنجره و برخی دیواره ها و پارتیشن های داخلی برای تقسیم فضا انجام می شود.

اما بسیاری از سازندگان یا مالکان برای این کار، دو یا تعدادی از آنها را با هم ترکیب می کنند.

در ساخت خانه با کانتینرها در این شرایط می توان برخی دیوارها را برداشت تا فضای داخلی وسیع تری ایجاد شود و روش های کلاسیک ساخت و ساز با روش های مدرن آن در می آمیزد.

برخی کانتینرها برای ایجاد اقامتگاههای چند طبقه روی هم قرار می گیرند، در حالی که برخی دیگر می توانند با نقشه ای به صورت هم سطح کنارهم چیده شوند اما به هرحال شاهکارهای برجسته ای از معماری را ارائه می دهند.

نحوه ساخت خانه با کانتینر

ابعاد کانتینر مسکونی

از آنجا که ساخت خانه با کانتینر امری نوآورانه و تازه است. ما را با چالش های خاص خود مواجه می کند.

یکی از ضروری ترین نکات این است. که برای این کار باید به قوانین و مقررات ساخت و ساز در هر منطقه توجه کرد.

فضایی که کانتینر در آن قرار می گیرد باید حتما تحت مالکیت شما باشد. یا به هرطریق، اجازه ی استقرار و ساخت خانه با کانتینر را در آن داشته باشید.

حتی با وجود مالکیت فضا نیز ممکن است قوانین و مقررات محل زندگی شما به گونه ای باشد. که نتوانید روی ساخت خانه با کانتینر حساب کنید یا حین آن به مشکلاتی بخورید.

شما می توانید با کارشناسان خبره در این حوزه در ارتباط باشید. تا بررسی های لازم و حتی اخذ مجوزهای لازم را برای شما انجام دهند.

همچنین کارشناسانی لازم­ هستند تا به شما در بررسی کیفیت مناسب کانتینر برای ساخت خانه یاری رسانند.

ساخت خانه با کانتینرها چالش های دیگری نیز دارد. کانتینر اساسا برای اهدافی غیر از ساخت خانه تولید شده اند.

تبدیل آن ها به فضایی که برای سکونت مورد پسند باشد، خود از مهم ترین چالش هاست. یک نکته کلیدی این است که عرض کانتینر ها بسیار کم است.

در صورتی که قصد دارید ساخت خانه با کانتینر تکی و ساده را انجام دهید. باید با زندگی در فضایی باریک موافق باشید کانتینر مسکونی.

اما در شرایطی که از چند کانتینر استفاده می کنید. می توانید دو کانتینر را از طول به هم متصل سازید و دیواره های محل اتصال را بردارید. تا محلی وسیع با ابعاد مناسب برای اسکان داشته باشید.

سطح فلزی موج دار کانتینرها نیز می تواند مسئله ی نصب عایق را با مشکلاتی مواجه کند.

ساخت خانه با کانتینر

بیشتر بخوانیم : انواع کانتینر

قیمت کانتینر مسکونی

هزینه ساخت خانه با کانتینر هرچقدر باشد، از نمونه های دیگر خانه که با مصالح گوناگون ساخته می شود. بسیار ارزان تر است؛ اساسا دلیل استقبالی که در سطح جهان از این خانه ها می شود همین است.

بر این اساس که کدام نوع ساخت خانه با کانتینر را انتخاب می کنید. و قصدتان استفاده از چند کانتینر یا تنها یک کانتینر ساده است، قیمت کانتینر مسکونی نیز متغیر است. ساخت ساده ی خانه با کانتنیر تکی شاید چندان دشوار نباشد. و حداقل هزینه را برای شما داشته باشد.

اگر قصد شما ساخت خانه های قدری پیچیده تر با استفاده از ترکیب کانتینرهاست، نیاز به مهندسی دقیق تری دارید. و باید نیروهای ماهر و متخصصی را به کار بگیرید. تا ساخت خانه اصولی و موفقیت آمیز باشد. پس باید به هزینه ی خرید کانتینر، هزینه های جانبی طراحی و نقشه کشی، نیروی کار برای ساخت و نیز هزینه های احتمالی برای دریافت مجوزهای لازم را افزود.

ساخت خانه با کانتینر از بسیاری دیدگاه ها به محیط زیست و کاهش مصرف انرژی کمک می کند. البته تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد. خانه های کانتینری از نظر مصرف انرژی نیز به صرفه تر هستند. و در کاهش هزینه های عمومی زندگی به ما کمک می کنند.

در ساخت خانه با کانتینر همچین باید شرایط بالفعل و بالقوه ی اقلیمی را در نظر گرفت. در مناطق زلزله خیز، این خانه ها به عنوان خانه هایی سبک و پیش ساخته می توانند از خسارات مالی و جانی بکاهند.

به دلیل سبک بودن، در مناطق طوفان خیز باید به تثبیت کافی آن ها روی زمین توجه داشت. اگر چالش های ساخت خانه با کانتینرها مرتفع شود. این نورآوری می تواند انقلابی در زندگی، اقتصاد و صنعت ایجاد کند.